Majowe klimaty u Iskierek i Orlików.

Uczniowie klasy IIe i IIg  z wielką powagą uczestniczyli w akademii z okazji 3 Maja, realizowali w ostatnim tygodniu kwietnia wiele zagadnień z edukacji patriotycznej. Podsumowaniem bloku tematycznego „Polska- moja ojczyzna” była wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego. Rodzice Emilki postarali się aby zajęcia w muzeum były atrakcyjne, obfitujące zarówno w wiadomości i wiedzę teoretyczną, jak też praktyczne działanie, przeżywanie, doświadczanie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych, poznawały nakrycia głowy żołnierzy na przestrzeni wieków, dowiedziały się jak paź stawał się rycerzem, jakie były obowiązki, priorytety i zajęcia rycerza. Miały możliwość przymierzania zbroi i kolczugi, dotykania mieczy, hełmów. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach z przewodnikiem.

Następnie obie klasy zwiedziły wszystkie sale muzeum, poznając historię polskiego wojska. Na dziedzińcu budynku podziwiały ciężki osprzęt, pojazdy, samochody, czołgi, samoloty. Dzięki uprzejmości pracowników muzeum drugoklasiści mogli wejść do prezydenckiego samolotu, do samolotu desantowego, do czołgu. Wrażeń było co niemiara.

Zakończeniem wycieczki był słodki poczęstunek. To była niezwykle ciekawa i potrzebna lekcja historii.

Aneta Lodzik

Zespół Szkolno-Przedszkolny