Zdrowe odżywianie czyli ”Wiem co jem” - zajęcia z rodzicami w klasie I a

20 kwietnia 2016 r. w klasie I a odbyły się zajęcia z udziałem  uczniów i rodziców, które były podsumowaniem tygodnia o zdrowym odżywianiu w  naszej szkole.

Klasa została podzielona na cztery grupy. Szefem każdej grupy była chętna mama, która wybrała sobie swojego asystenta. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie zdrowego posiłku.

I grupa przygotowała owocowe szaszłyki, II  kanapeczki z białym serem i warzywami, III  owocową sałatkę,  IV  jogurty z owocami i musli.

Każda z grup pracowała bardzo sprawnie. Rodzice byli zachwyceni tym, jak dzieci pięknie radziły sobie z krojeniem na małe kosteczki warzyw i owoców, sprzątaniem po swojej pracy i dekorowaniem stołu.

Po wykonaniu zadania każda z grup zdawała relację ze swojej pracy.

Na zakończenie była degustacja dań .  Każda z grup częstowała inną. Mamy nie mogły uwierzyć, że dzieci mają taki apetyt! Okazało się, że posiłek zrobiony samodzielnie lepiej smakuje!

Uczniowie i rodzice byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć.

Szczególne podziękowania  dla pań: R.Waliszkiewicz, N. Sieniakowskiej, I. Kalinowskiej i  K. Zielińskiej,  które zakupiły produkty do lekcji i poświęciły swój cenny czas.

Mirosława Franczak