MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE W GRACH KARCIANYCH KLAS I i II

W dniach 26 i 28 kwietnia 2016 roku odbyły się kolejne mistrzostwa dla naszych małych zdolnych matematyków. Wystartowało w nich 42 pierwszoklasistów i 40 drugoklasistów. Przygotowania do zawodów trwały kilka miesięcy i odbywały się pod czujnym okiem wychowawców oraz rodziców. Dzieci rywalizowały w trzech grach karcianych: Zegar, Kierowca i Supermatematyk oraz

w kategorii indywidualnej i drużynowej. Ważna była szybkość i poprawność liczenia oraz znajomość godzin na planszy zegarowej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.  Były też książki oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane  przez rodziców z klasy I f i I a. Drużyny, które zajęły I miejsce wśród klas pierwszych i drugich otrzymały piękne puchary.

Mistrzostwa matematyczne przyczyniają się do zainteresowania uczniów liczeniem, jako źródłem ciekawej zabawy. Wykorzystują rywalizację zespołową i indywidualną jako element motywujący do trenowania liczenia.

Organizatorzy: Katarzyna Tomaszewska, Aneta Lodzik, Beata Filipiak i Mirosława Franczak dziękują za udział i zapraszają do wspólnej zabawy w przyszłym roku szkolnym.