Warsztaty wielkanocne

16 marca b.r. uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim udali się na wycieczkę do Hotelu Best Western na Warsztaty wielkanocne. Celem warsztatów była popularyzacja zwyczajów związanych z obchodami świąt Wielkiej Nocy. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonywali koszyczki i ozdabiali jajka różnymi technikami. Nastsępnie dzieci zamieniły się w kucharzy, założyły fartuszki i pod okiem szefa kuchni samodzielnie ozdabiały mazurka i babkę wielkanocną. Wykonane prace uczniowie zabrali do swoich domów.

Zwieńczeniem naszego pobytu była degustacja pysznego żurku przygotowywanego na naturalnym zakwasie. Uczniowie z uśmiechem na buzi powróciły do szkoły i jednogłośnie stwierdziły, że jeszcze nie raz zawitają do Hotelu Best Western!

Magdalena Kujawa