Konkurs „Dbasz o środowisko, dbasz o siebie”

W związku z organizacją  konkursu "Dbasz o środowisko, dbasz o siebie" chcemy kontynuować segregację odpadów i zaplanowaliśmy ją na kwiecień.

Akcja ma na celu przybliżenie całej społeczności szkolnej tematyki segregacji i jej znaczenia dla naszego zdrowia i kondycji środowiska przyrodniczego.

Wychowawcy klasy 0-3 oraz nauczyciele przyrody w klasach 4 - 6 przeprowadzą lekcje dotyczące zasad segregacji odpadów oraz możliwości jakie daje ich recykling. Temat lekcji należy wpisać na zielono do dziennika.

Jesteśmy przekonani, że wspólnym wysiłkiem we właściwy sposób zatroszczymy się o najbliższe otoczenie, a w konsekwencji o zdrowie każdego z nas.

Rozszerzenie systemu selektywnej zbiórki odpadów w naszej szkole wymaga dokupienia odpowiednich pojemników do segregacji, co generuje z kolei dodatkowe koszty związane z ich zakupem. Zwracamy się z prośbą do Wychowawców klas o zbiórkę 1 zł od Ucznia. Wpłaty klasowe prosimy kierować do Organizatorów konkursu. Termin zbiórki do 22 kwietnia.

Segregacja odpadów, która powstała w naszej szkole nie jest skomplikowana i stanowi ważny krok do odzysku oraz recyklingu.

Dla uczniów klas O – VI ogłaszamy indywidualny konkurs plastyczny na plakat pt. „Dbam o środowisko - segreguję odpady”. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką. Format pracy A3. Termin oddania pracy do 22 kwietnia.

P.Wieczorek

D. Czarnohuz