„W trosce o udany start” DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. ORŁA BIAŁEGO

22 marca 2016 roku po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

Debiut w roli ucznia klasy pierwszej nie musi być stresem. Rodzice wraz z dziećmi mogli przekonać się, że szkoła to przyjazne i ciekawe miejsce, a nauka może być również wspaniałą zabawą.

Nauczyciele przygotowali dla dzieci ciekawą ofertę. Były to zabawy ruchowe przy muzyce, zajęcia plastyczne i warsztaty terapeutyczne prowadzone metodami aktywizującymi. Dzieciaki miały również możliwość ćwiczyć wymowę pod czujnym okiem logopedy oraz sprawdzić swoje umiejętności w gabinecie terapii pedagogicznej. Wiele emocji wzbudziły zajęcia w sali doświadczania świata i sali integracji sensorycznej. Ostatnim miejscem, które odwiedzili goście była świetlica szkolna, gdzie czekały kolorowe kąciki zabaw.

Aby uatrakcyjnić zwiedzanie szkoły, organizatorzy zadbali o to, by każde dziecko otrzymało specjalną książeczką zatytułowaną „Pamiątka mojej pierwszej wizyty w Szkole Podstawowej nr 7” ,w której to uczestnicy warsztatów zbierali specjalne odznaki za aktywny w nich udział.

W czasie tej „pierwszej podróży” po szkole goście mogli oglądać ciekawe wystawy i ekspozycje prac uczniowskich, podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

Mamy nadzieję, że 1 września w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych przybędą do naszej szkoły jak do swojego drugiego domu i  nie będzie ona dla nich obcym miejscem.

Katarzyna Tomaszewska

Beata Filipiak