HAPPENING NAUKI

Dnia 21 marca 2016 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Happening Nauki. Mając na uwadze, że marzec to miesiąc w którym obchodzimy Światowy Dzień Wody, Happening w całości poświęcony został tej tematyce. W wydarzeniu brali udział uczniowie z klas I-VI. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły do szkoły ubrane na niebiesko.

Wiedząc, że uczniowie najszybciej i najefektywniej nabywają wiedzę poprzez obserwację, organizatorzy Happeningu wytypowali uczniów z klas IV-VI którzy przygotowali na sali forum doświadczenia związane z wodą (min. erupcję wulkanu i powstawanie pary wodnej). Młodsi wychowankowie z klas I-III obserwowali doświadczenia przygotowane przez starszych kolegów z dużym zaciekawieniem.

Dodatkowo tego dnia na szkolnych korytarzach zawisły gazetki których tematem była woda, natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty dotyczące min. pozyskiwania wody z lodowców oraz oszczędzania wody.

Magdalena Kujawa

Karolina Radomska