Warsztaty wiosenno-wielkanocne klas Ia i If

15 marca 2016 r klasy Ia i If wybrały się do Biura Turystycznego "Guliwer" w Legionowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z nadchodzącą Wielkanocą - najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dzięki nim dzieci poznały historię, kulturę i obyczaje polskie, dowiedziały się o obrzędach i tradycjach, nabywały „niecodziennych” umiejętności, takich jak wyrabianie masła.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rękodzieła ludowego.
Na wstępie pani prowadząca zajęcia przybliżyła uczniom sposoby ozdabiania wielkanocnych jajek  i wyjaśniła pojęcia: kraszanki, pisanki, oklejanki, wyskrobywanki. Następnie uczniowie przystąpili do ozdabiania techniką decupagu oraz malowania wydmuszek z jaj gęsich. Każdy bardzo się starał. Kolejnym etapem zajęć była rozmowa na temat innych zwyczajów związanych z Wielkanocą, połączona z oglądaniem i poznawaniem sprzętów w "Starej Izbie".

Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele ciekawych informacji i wprowadziła w nastrój zbliżających się świąt.

Beata Filipiak

Mirosława Franczak