DAR SERCA DLA MATEUSZA

W dniach 22 II – 4 III 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego wchodzącej      w skład Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowano akcję „Dar serca dla Mateusza”. Wspólnie postanowiliśmy zebrać środki finansowe, aby pomóc Mateuszowi Rogowskiemu uczniowi klasy III a integracyjnej, choremu na wrodzoną łamliwość kości. Dla możliwości normalnego funkcjonowania chłopca niezbędna jest operacja, którą Mateusz przejdzie w specjalistycznej klinice w Berlinie.

Celem akcji było zbieranie funduszy na operację Mateusza oraz wspieranie i upowszechnianie integracji społecznej, wdrażanie do udzielania pomocy ludziom potrzebującym wsparcia, wyrabianie nawyku dzielenia się z innymi, rozwijanie empatii, kształtowanie partnerstwa      we wspólnym działaniu.

W ramach akcji przeprowadzono: kiermasz rzeczy małych i dużych, warsztaty dla nauczycieli i rodziców, warsztaty dla uczniów, aukcję w Kawiarni Nowa w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Kiermasz prowadzili uczniowie klasy VI c, przyjaciele Mateusza z III a oraz klasy    II f i g, które zasiliły kiermasz wytworami swojej pracy. Działania przeprowadzono pod czujnym okiem wychowawców.

27 lutego 2016 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul. Paderewskiego 1 a odbyła się aukcja. Licytowano m.in. książki z dedykacją: Marcina Prokopa, Doroty Wellman, Marka Niedźwieckiego, box z muzyką wybraną przez Wojciecha Manna i autografem dziennikarza, zdjęcia znanych sportowców z autografami, piłki z podpisami zawodników Legii Warszawa, koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z czasów Loe Beenhakker’a wraz z plakatem drużyny i autografami, książkę „Piłka nożna…” z podpisami współczesnych gwiazd boiska: R. Lewandowskiego, J. Błaszczykowskiego, G. Krychowiaka, A. Milika, A. Boruca; piłkę    do koszykówki z autografem Marcina Gortata, koszulkę z dedykacją siatkarek NOSiR, lokomotywę elektryczną PKP Cargo, parasole Fultona m.in. taki model, jakiego używa  Jej Królewska Mość Elżbieta II, płaskorzeźbę, ozdobny dzwonek ceramiczny, bony na: masaż, usługę fryzjerską, manicure; maski afrykańskie, stylowe, różowe okulary z logo Trójki…

Najdłużej licytowano piłkę PUMY z podpisami zawodników Legii Warszawa. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na jej efekt. Każda kolejna wypowiedziana kwota była nagradzana gromkimi oklaskami. Największą wartością, jaka padała na licytacji było 1000 złotych, a najmniejszą 50 zł. Wszystkie wylicytowane kwoty będą przekazane na specjalne konto, w formie darowizny na pomoc i ochronę zdrowia.

Spotkanie rozpoczęła w imieniu organizatorów pani Ewelina Lipiec witając zebranych, dziękując za okazywane wsparcie i zaangażowanie w pomoc Mateuszowi. O atmosferę zadbali: prowadzący aukcję pan Zdzisław Korczyński dzięki swej otwartości, humorowi i wspaniałej prezentacji  przedmiotów, młode utalentowane wokalistki Marta Moskwa, Zuzanna Wasilko, którym akompaniowali pan Dariusz Wasilko i  Dominika Krupa.

Na zakończenie wysłuchaliśmy mini recitalu Karoliny Prasał uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 2, która zachwyciła magią głosu i harmonią brzmienia jednej z własnych kompozycji.

Wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, w formie darowizny na pomoc i ochronę zdrowia ze wskazaniem dla Rogowskiego Mateusza.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie Dyrektorowi Nowodworskiego Ośrodka Kultury panu Krzysztofowi Borowskiemu, panu Jackowi Kosiorkowi pracownikowi Działu Promocji   i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

W imieniu organizatorów

Małgorzata Kulesza