WYCIECZKA ELFIKÓW – PGE NARODOWY

22 lutego 2016 roku klasa 1 E wybrała się na wycieczkę na największy stadion w Polsce – PGE Narodowy w Warszawie, który może pomieścić aż 58 500 kibiców! Uczniowie zwiedzali stadion Trasą Piłkarza, dzięki czemu mogli poznać najróżniejsze zakamarki obiektu. Obejrzeliśmy stadion z perspektywy kibica, komentatora sportowego, VIP-ów oraz samych piłkarzy i trenerów. Elfiki na własnej skórze mogły poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników oraz wejść na płytę PGE Narodowy, by za chwilę odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Dzieci z uwagą słuchały przewodnika i zasypywały go mnóstwem pytań. Niektórzy popisali się niezwykłą znajomością polskiej kadry, co spotkało się z dużym uznaniem naszego pilota. Zwieńczeniem tej części wycieczki była wyprawa na taras widokowy, z którego można było podziwiać cały stadion. Uczniowie, niejednokrotnie pokonując własne lęki, dzielnie pokonywali strome schody prowadzące na szczyt. Radości na samej górze nie było końca.

Drugim punktem wyprawy była największa w Polsce edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego. Elfiki obejrzały niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków oraz instalacje interaktywne. Eksponaty zaskakiwały detalami i precyzją wykonania. Uczniowie przy okazji zapoznawali się z architekturą zabytkową oraz współczesną, wydarzeniami historycznymi, instrumentami muzycznymi oraz różnymi scenami z filmów i bajek – oczywiście wszystko wykonane było z klocków Lego. Zajrzeliśmy również do kina edukacyjnego. Oglądaliśmy filmy, które ukazywały świat nauki i wiedzy przez pryzmat Lego. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o zwierzętach, robotach i pojazdach. Na zakończenie dzieci skorzystały z atrakcji strefy zabawy klockami Lego. Bawiły się zjeżdżalniami samochodowymi, super shakerem, budowali wielkie budowle i sprawdzały ich wytrzymałość, „pisali” i „malowali” klockami w strefach Trick Wall i Trick Mosaic Galery, grali w grę Lego na Play Stadion 4 oraz korzystali z wielu innych atrakcji.

Wycieczkę okazała się dla klasa 1 E inspirująca i niezwykle odkrywcza, możliwe, że wśród Elfików wyrasta światowa gwiazda piłki nożnej lub wizjonerski inżynier. Wyprawę zaliczamy do udanych i z niecierpliwością my na kolejną.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,