Z teatrem w szkole

Uczniowie z kół teatralnych i koła czytelniczego spotkali się 25 lutego w bibliotece. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego dla klas II i III pod opieką pani I. Ryńskiej-Pieluchowskiej i pani E. Ładniak, uczniowie z koła teatralnego klas IV-VI pod opieką pani R. Golec, uczniowie z koła czytelniczego pod opieką pani W. Kępskiej oraz nasi goście uczniowie gimnazjum z koła teatralnego w Zakroczymiu pod opieką pani    M. Krajewskiej.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie gimnazjum wystawili spektakl dla naszych klubowiczów. Nasi klubowicze, zwłaszcza ci z klasy piątej i czwartej mogli obejrzeć nową interpretację przedstawienia pt. „Czerwony kapturek szuka księcia”, którym dwa lata temu będąc w drugiej i trzeciej klasie wywalczyli zwycięstwo w Nowodworskich Inspiracjach Teatralnych zdobywając Złoty Nit.

Edukacja teatralna wzbogaca kulturę uczniów i kształtuje ich sposób bycia, gdyż kontakt ze sztuką rozwija wrażliwość człowieka, otwartość na życie, przygotowuje do twórczych zachowań w życiu społecznym, rozwija wyobraźnię i fantazję, dlatego część druga to warsztaty teatralne. Gimnazjaliści wraz z opiekunką koła zaprezentowali swoje ćwiczenia i techniki aktorskie młodszym kolegom. Świetna zabawa połączona z nauką prawidłowej mimiki, oddechu czy ruchu scenicznego stała się dla naszych klubowiczów okazją do podpatrzenia pracy starszych kolegów.

Wymiana doświadczeń to wspaniała lekcja zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy pani M. Krajewskiej za przybycie i zaprezentowanie ciekawych pomysłów.

E. Ładniak

Zespół Szkolno-Przedszkolny