Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani  są szczególnymi dowodami miłości.

26 stycznia 2016 r. uczniowie  I a zaprosili ukochanych dziadków do swojej klasy. Goście licznie się wstawili, aby podziwiać występy wnucząt. Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła  życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wesołe wiersze, piosenki  i tańce. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa i łzy wzruszenia. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Razem z mamusiami przygotowały dla kochanych dziadków  poczęstunek w postaci pysznego ciasta i napojów. Każdy wnuk i wnuczka osobiście częstowali swoich gości. Po występie uczniowie wręczyli upominki - samodzielnie wykonane figurki z masy solnej oraz laurki. Następnie zaprosili  dziadków do galerii portretów.  Było bardzo wesoło, ponieważ babcie i dziadkowie mieli za zadanie odnaleźć swój własny portret.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym dziadkom swoje uczucia i podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.

Mirosława Franczak

Zespół Szkolno-Przedszkolny