"W oczekiwaniu na nadejście Bożego Dzieciątka" w klasie If

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam nie tylko w gronie najbliższej rodziny. W szkole staramy się stworzyć równie podobny klimat, aby czas nadejścia Bożego Dzieciątka był wypełniony radością i miłością.

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem 17 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie dzieci z klasy If, ich rodziców, dziadków. Spotkanie rozpoczęła wychowawczyni witając wszystkich, przypominając też o wyjątkowym chrakterze zbliżających się świąt. Po krótkim wstępie nadszedł czas na "Bożonardzeniowe przedstawienie". Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy, pastorałki, były też "Mrugające gwiazdki" i "Tańczące aniołki" ze światełkami. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.  Rodzice byli wzruszeni jak i zachwyceni występami swoich pociech.W dalszej kolejności przyszedł czas na życzenia, łamanie się opłatkiem. Na zakończenie dzieci składały życzenia gościom i wręczyły własnoręcznie przygotowane swiąteczne świeczniki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.Wspólne świętowanie to wspaniały przykład kultywowania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a zarazem miły wstęp do przeżywania tych świąt. Rodzicom, którzy uświetnili nasze przedświąteczne spotkanie serdecznie dziękujemy.

Beata Filipiak

Zespół Szkolno-Przedszkolny