Regulamin Tegorocznego Szkolnego Festiwalu Kolęd

1. Cel Festiwalu:

- zachęcanie uczniów do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek;

- podkreślenie radosnego klimatu okresu bożonarodzeniowego;

- pomoc dzieciom i młodzieży w odkrywaniu talentów wokalnych.

2.  Przebieg:

W tegorocznym festiwalu kolęd nie przewidujemy oddzielnych eliminacji. Prosimy, aby eliminacje odbyły się w każdej klasie, a dokonał ich wychowawca przy pomocy innych nauczycieli lub uczniów. W wyniku eliminacji do konkursu zostaje wytypowana tylko 1 osoba z klasy.

W konkursie przewidziane są tylko występy solowe, każdy uczestnik przynosi własny podkład muzyczny. Mile widziany instrument muzyczny (jeśli uczeń potrafi grać).

W bieżącym roku szkolnym festiwal kolęd obejmuje tylko uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

3. Festiwal odbędzie się w trzech przedziałach wiekowych:

- klasy 0 - I;

- klasy II - III;

- klasy IV - VI.

4. Termin Festiwalu: 20.01.2016 (środa) w godz. 14.00 - 17.00w bibliotece szkolnej.

5. Nad przebiegiem festiwalu czuwać będzie komisja konkursowa/organizatorzy :Ks. Zbigniew Skowyra, Katarzyna Dobruk, Wanda Kępska, Anna Kłosowska, Dorota Jeziorkowska, Przemysław Miścikowski.

Do poniedziałku 18.01.2016 nauczyciele wpisują kandydata do konkursu na listę uczestników.

6. W każdej z trzech kategorii wiekowych jury wyłoni laureatów(przyznamy: I, II, III miejsce i trzy wyróżnienia). Rozstrzygnięcie festiwalu nastąpi:

• klasy 0 - III  po występach uczniów klas III;
  • klasy IV - VI na zakończenie konkursu.

7. Troje Zwycięzców (dzieci, które zajęły I miejsca w każdej z trzech kategorii) będą mogły zaśpiewać swoją kolędę w niedzielę 24.01.2016 na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym.

Katarzyna Dobruk

Ks. Zbigniew