Grudniowe wydarzenia z życia Iskierek

Grudzień obfitował w wiele ważnych dla uczniów klasy 2e wydarzeń.

1. Na mikołajki wspólnie z kolegami Orlikami z 2g wybrali się do kina interaktywnego na film „W królestwie zwierząt”, gdzie poprzez projekcję filmu przyrodniczego i trójwymiarowego oraz spektaklu z efektami dźwiękowymi i dotykowymi poznawały zwyczaje zwierząt, zagrożenia środowiska, brały udział w grze interaktywnej, razem z prowadzącym naśladowały odgłosy zwierząt.  Bardzo aktywnie uczestniczyły w całym programie edukacyjnym.
  2. W tygodniu przedświątecznym wraz z opiekunami panią Magdą, panią Iwoną i wychowawczynią Anetą Lodzik korzystając ze środków komunikacji miejskiej pojechały w odwiedziny do Urzędu Miasta. Dzięki Pani Alinie Ochtyrze– inspektorowi w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim zwiedziły różne wydziały, spotkały się z ich pracownikami. Miłą niespodzianką było spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z Burmistrzem Miasta- panem Jackiem Kowalskim Iskierki dziękując za gościnę wręczyły pracownikom Urzędu Miasta wykonane przez uczniów SP7 kartki z życzeniami świątecznymi.
  3. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły zaprzyjaźniony z naszą szkołą NOK. Pani Lidka Godlewska przedstawiła ofertę Ośrodka Kultury, opowiedziała o zajęciach jakie tam się odbywają, a następnie oprowadziła dzieci po galerii „Łącznik” gdzie znajdowała się wystawa prac konkursowych „Jesień piórkiem i ołówkiem”. Uczniowie uważnie słuchali i dzielili się wrażeniami, podziwiając prace swoich rówieśników.

wych. Aneta Lodzik