Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Czego pragnie od nas Pan Jezus? Jasełka w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

Tegoroczne jasełka zorganizowano, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jednakże tym razem scenariusz przedstawienia napisali sami uczniowie, a konkretnie dwie uczennice klasy szóstej - Aleksandra Piotrowska i Natalia Trojanowska. Szóstoklasistki w swoim scenariuszu pięknie uchwyciły sens Świąt, niezwykłych Świąt, podczas których przecież Jezus na nowo nam się rodzi. Ale po kolei...

Przygotowania do jasełek rozpoczęły się już na początku grudnia pod kierunkiem p. Aliny Kosińskiej i ks. Zbigniewa Skowyry. Dekoracje przygotowali natomiast sami uczniowie, wycinając setki gwiazd i gwiazdeczek, które stanowiły tło tego niezwykłego wydarzenia. Mali artyści w pięknych strojach świetnie odegrali swoje role, pokazując co tak naprawdę w tych Świętach jest ważne i czego oczekuje od nas Pan Jezus. To dzieciątko właśnie narodzone oczekuje od nas prezentów, ale nie tych materialnych, lecz zupełnie innego rodzaju. Pragnie abyśmy swoimi dobrymi uczynkami, które czynimy wobec innych, mimo iż czasem sami mamy niewiele, obdarowali Je w Jego urodziny. Przedstawieniu towarzyszyła również niezwykła muzyka, a na gitarze akompaniowała p. Justyna Strawa. 

Na koniec życzenia złożyła p. dyrektor Irmina Bieńkowska, gratulując również uczennicy naszej szkoły - Julii Jakubowskiej za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Kartka świąteczna do Papieża Franciszka". Praca dziewczynki zwyciężyła bowiem i sam Papież Franciszek tą kartkę otrzymał.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie jasełek - uczniom, katechetom pracującym w naszej szkole oraz innym nauczycielom.

Rafał Płocharczyk

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.