Czego pragnie od nas Pan Jezus? Jasełka w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

Tegoroczne jasełka zorganizowano, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jednakże tym razem scenariusz przedstawienia napisali sami uczniowie, a konkretnie dwie uczennice klasy szóstej - Aleksandra Piotrowska i Natalia Trojanowska. Szóstoklasistki w swoim scenariuszu pięknie uchwyciły sens Świąt, niezwykłych Świąt, podczas których przecież Jezus na nowo nam się rodzi. Ale po kolei...

Przygotowania do jasełek rozpoczęły się już na początku grudnia pod kierunkiem p. Aliny Kosińskiej i ks. Zbigniewa Skowyry. Dekoracje przygotowali natomiast sami uczniowie, wycinając setki gwiazd i gwiazdeczek, które stanowiły tło tego niezwykłego wydarzenia. Mali artyści w pięknych strojach świetnie odegrali swoje role, pokazując co tak naprawdę w tych Świętach jest ważne i czego oczekuje od nas Pan Jezus. To dzieciątko właśnie narodzone oczekuje od nas prezentów, ale nie tych materialnych, lecz zupełnie innego rodzaju. Pragnie abyśmy swoimi dobrymi uczynkami, które czynimy wobec innych, mimo iż czasem sami mamy niewiele, obdarowali Je w Jego urodziny. Przedstawieniu towarzyszyła również niezwykła muzyka, a na gitarze akompaniowała p. Justyna Strawa.

Na koniec życzenia złożyła p. dyrektor Irmina Bieńkowska, gratulując również uczennicy naszej szkoły - Julii Jakubowskiej za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Kartka świąteczna do Papieża Franciszka". Praca dziewczynki zwyciężyła bowiem i sam Papież Franciszek tą kartkę otrzymał.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie jasełek - uczniom, katechetom pracującym w naszej szkole oraz innym nauczycielom.

Rafał Płocharczyk

Zespół Szkolno-Przedszkolny