Multimedialna lekcja w kinie

23 listopada 2015 r. klasy pierwsze: 1a, 1e, 1f, 1d uczestniczyły w multimedialnej lekcji pt. „Sekrety kina animowanego”, która odbyła się w Warszawie w Kinotece PKiN.

Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jakich postaw i wartości uczą nas bohaterowie filmów animowanych. Odkryli jak wymyślono postać Shreka, jakie niespodzianki ukryte są  w filmach i dlaczego Myszka Miki ma cztery palce i nosi rękawiczki. Uczniowie poznali również wielki sekret, czyli przepis na udany film animowany.

W czasie warsztatów, za pośrednictwem telekonferencji – dzieci mogły nauczyć się  naśladować głos Kaczora Donalda od znanego polskiego aktora i króla dubbingu - Jarosława Boberka. Kolejną atrakcją było wspólnie śpiewanie z Elzą piosenkę „ Mam tę moc”, tańczenie  z wiewiórkami: Alvinem, Teodorem i Szymonem oraz bieganie  ze strusiem Pędziwiatrem.

Po ciekawej lekcji pierwszoklasiści obejrzeli znane na całym świecie filmy animowane, zrealizowane na podstawie baśni braci Grimm:  „Jaś i Małgosia”, „Żabi król”  i „Królewna Śnieżka”.

Nasi uczniowie ze wszystkim poradzili sobie na medal i  byli wspaniałą publicznością!

Wszyscy   marzą o następnych multimedialnych lekcjach w kinie.

Mirosława Franczak, Beata Filipiak, Grażyna Duch, Aleksandra Pocheć

Zespół Szkolno-Przedszkolny