MIKOŁAJKOWY BĄCZEK

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, zorganizowano  Dzień Świętego Mikołaja połączony z X Korespondencyjnymi Mistrzostwami Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET – Mistrzostwami SP7 . 4 grudnia uczniowie klas 0 – III pojawili się w przebraniach. Po korytarzach przemykały: Renifery, Mikołaje, Śnieżynki. Wszyscy spotkali się w mikołajkowym korowodzie, podczas którego przybył Święty Mikołaj. Orszak mu towarzyszący niósł prezenty dla klas. Przywitała brodatego gościa klasa I f piosenką ze specjalną dedykacją. III c zaś zaprezentowała wspaniałe przedstawienie. Wesoły, rozbawiony korowód przemierzał salę forum i dolny korytarz.

W międzyczasie rozgrywano zawody. Dzieci kręciły bączkiem matematycznym i nakładały na niego pierścienie papierowe w obecności zawodników swojej kategorii, sędziów: Małgorzaty Dopierały, Beaty Filipiak, Anety Lodzik, Agnieszki Michalak, Grażyny Nurczyńskiej, Wandy Tomaszewskiej, Anny Traczyk, Anny Warchoł oraz Koordynatora Mistrzostw. Uroku zawodom dodawały mikołajkowe przebrania organizatorów i zawodników oraz odświętny wystrój sali.

Celem przeprowadzonych rozgrywek było: uatrakcyjnienie mikołajek, doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo – ruchowej, propagowanie zabawowych form nauczania – uczenia się, umożliwienie dzieciom porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z całej Polski. Dzieci mogły startować indywidualnie lub z dorosłym członkiem rodziny, który kręcił bączkiem. W zawodach wzięły udział dzieci 5 i 6 – letnie. Ze względu na liczny udział dzieci najmłodszych w kategorii R, komisja sędziowska wyodrębniła 2 podkategorie, biorąc pod uwagę wiek zawodników.

Mistrzowie poszczególnych kategorii: C - 0     Antoni Śrut oddział przedszkolny PP5

C – I     Mateusz Waliszkiewicz I a

D – I     Marta Zalewska I h

C – II    Szymon Małecki II a

D – II    Emilia Woźniakowska II e

C – III   Oskar Żak  III e

D – III   Zuzanna Kowalska III a

Open kl. IV – VI  – Eliza Flis VI a

R kl. II – VI + rodzic     Weronika i Józef Hajduga

R kl. 0 – I + rodzic         Nadia i Iwona Nowakowskie

Najwięcej krążków, startując indywidualnie, wrzucili uczniowie klas III: Oskar Żak 35 i Zuzanna Kowalska 34; w kategorii R wyrównała rekord szkoły i rekord Polski Weronika Hajduga ilością 39 krążków.

Podczas gali laureatów Mistrzostw SP7 nagrodzonych zostanie po 6 zawodników z każdej z kategorii. W zawodach ogólnopolskich za miejsca od I do XII przyznawane będą dyplomy oraz znaczki, które Organizator przesyła pocztą. Na wyniki Mistrzostw Polski musimy poczekać do 13 grudnia 2015 r.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i słodyczy.

Koordynator Mistrzostw

Małgorzata Kulesza