Konkurs „Polub baterie” – Etap 1

Od 1 grudnia 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Polub baterie”. Konkurs jest dofinansowywany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konkurs przeprowadzany jest etapami. Każdy z etapów konkursu polega na zrealizowaniu przez szkołę określonego zadania konkursowego. Poszczególne zadania mają przyczynić się do zwiększenia wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami oraz uświadomić, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego postępowania z bateriami.

Zadanie pierwsze polega na utworzeniu kącika edukacyjnego, służącego jednocześnie zbiórce baterii. Kącik edukacyjny został utworzony w naszej szkole w szatni. Znajduje się w nim czytelna i dostępna dla uczniów, nauczycieli i rodziców informacja na temat właściwego postępowania ze zużytymi bateriami oraz pojemnik do zbierania baterii.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, aby w trosce o środowisko naturalne włączyli się w zbiórkę zużytych baterii. Akcja ta trwa w szkole przez cały rok szkolny.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,