SPONGY - Sposób Na Glorię Young

6 listopada 2015r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury uczniowie klas piątych mieli przyjemność wziąć udział w nietypowej lekcji języka angielskiego w postaci interaktywnego spektaklu.

Każdy uczestnik przekonał się jak łatwo jest zrozumieć niektóre zwroty dzięki mimice, gestom aktorów oraz interesującej fabule opartej na tekście lektury „Sposób na Alcybiadesa”. W przedstawieniu wykorzystane zostały podstawowe motywy zawarte w książce a scenariusz z elementami języka angielskiego odpowiadał preferencjom i gustom współczesnych nastolatków.

Akcja spektaklu toczy się w języku polskim, ale część dialogów odgrywana jest również w języku angielskim dzięki temu wszyscy uczniowie mogli śledzić wątek. Po zakończeniu spektaklu z rozmów z młodymi widzami można było wywnioskować, iż pełen humoru, momentami ocierający się swoją konwencjąo formę kabaretową spektakl, przypadł uczniom do gustu.

Mam nadzieję, że dzięki temu przedstawieniu uczniowie klas piątych będą
z większą ochotą poznawać język angielski.