Wycieczka do szkółki leśnej w Skierdach

4 X dzieci z klasy III d wraz z wychowawczynią D. Przygoda pojechały do szkółki leśnej w Skierdach.  Na początku Pan leśniczy zaprosił nas do Sali Konferencyjnej gdzie poprowadził dla uczniów pogadankę tematyczną, przeplecioną zagadkami słuchowymi.
Kolejnym etapem był spacer po lesie, podczas którego pan opowiadał nam  o warstwach lasu, zwierzętach zamieszkujących las w Skierdach, a są to: dziki, sarny, łosie, zające, jeże, zaskrońce, wiewiórki a nawet kaczki. Pokazywał nam różne rośliny. Powiedział jak określać kierunki świata w lesie. Następnie udaliśmy się znowu do sali, gdzie dzieci pracowały z kartami pracy, udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące lasu. Na koniec  podzielone na dwie grupy robiły makietę lasu. Wycieczka była bardzo udana!

Dorota Przygoda