Wycieczka do Fabryki Bombek w Józefowie

23 października  uczniowie klas III c i III d  wraz z wychowawczyniami wybrali się do  Józefowa do Fabryki Bombek „ Silverado”. Dzieciaki z zachwytem i zaciekawieniem oglądały produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach; domki, zamki, książki, pocztówki, torebki, sukienki, kapelusze, parasolki, Mikołaje, pajacyki, motyle, ptaszki, owoce, warzywa i wiele, wiele innych.  Widzieliśmy też bombkę wieżę Eiffla i krzywą wieżę w Pizie, bombkę w kształcie loda na patyku, szkatułki pełnej skarbów, pawia, samolotu, a nawet hamburgera. Obserwowaliśmy jak na początku przez specjalną rurkę wydmuchuje się kształt bombki. Później do szklanej formy wlewa się azotan srebra i zanurza się ją w specjalnej miksturze. Dzieci mogły z bliska podziwiać jak panie malarki upiększają bombki farbami, brokatem, piórkami, koralikami i świecidełkami. Przy produkcji bombek liczy się moda i nowe wzory. Co roku obowiązują nowe trendy oraz kolorystka. Fabryka ma już kilka tysięcy własnych wzorów, a każdy jest inny. Aż trudno uwierzyć, że te cudeńka są dziełem ludzkich rąk. Dzieci oraz Panie były zachwycone ozdobami i na pewno zapamiętają to świąteczne doświadczenie bardzo, bardzo długo. Na pamiątkę wycieczki otrzymaliśmy szklane bombki. Na zajęciach plastycznych bawiliśmy się w małych dekoratorów ozdób choinkowych.  W oczekiwaniu na wyschnięcie bombek odbył się słodki poczęstunek. Wycieczka była bardzo udana !!!

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,