Dzień Nauczyciela

Dnia 15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość tę obchodzimy w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, która w okresie oświecenia zajęła się m.in. przygotowaniem programów nauczania, podręczników. Było to swego rodzaju pierwsze ministerstwo edukacji w Polsce. Zasług działalności KEN nie sposób przecenić, dlatego do dziś świętujemy jej utworzenie. Uroczystość w naszej szkole przygotowały dzieci z klas  III d I IV d pod kierunkiem nauczycieli  p. D. Przygody i p. A. Kłosowskiej.

Uczniowie  w imieniu wszystkich uczniów dziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji za trud i codzienną pracę oraz wkład w edukację i wychowanie. Przedstawili  program słowno-muzyczny na temat pracy nauczycieli. Były też wiersze, piosenki i podziękowania. Oprawę muzyczną przygotował uświetnił chór pod kierunkiem p. A. Kłosowskiej.

Dorota Przygoda

Anna Kłosowska