Wycieczka klasy IV c do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu  3 listopada 2015 roku uczniowie klasy IV c  naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego.

Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

Nadrzędnym celem działania Centrum Nauki Kopernik jest inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwoju i nauki między innymi poprzez stworzenie warunków  do samodzielnego  przeprowadzania doświadczeń na interaktywnych wystawach i eksponatach. Uczenie poprzez zabawę i doświadczenia od dawna uznawane jest za najskuteczniejszą metodę wyzwalania zainteresowań.

Obserwując uczestników naszej wycieczki podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik nabraliśmy przekonania, że również dla uczniów IV c  jest to miejsce, które na długo pozostanie w  ich pamięci i mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla nich bodźcem do rozwijania zainteresowań.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,