Jan Paweł II - PATRON RODZINY

Co roku, w październiku obchodzimy w naszym kraju Dzień Papieski. Jest to dla nas Polaków bardzo ważne wydarzenie, stanowiące żywe wspomnienie św. Jana Pawła II. W wielu placówkach oświatowych celebruje się to święto, dając przez to wyraz szacunku dla wartości i osób, które są największymi autorytetami moralnymi we współczesnym świecie.

16 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego.  Występ artystyczny nawiązywał do tegorocznego hasła : Jan Paweł II - patron rodziny. To niecodzienne spotkanie  przygotował ks. Zbigniew Skowyra wraz z klasą IIIc.

Na początku przedstawienia ks. Zbigniew wprowadził wszystkich zebranych w temat podkreślając, że hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest ściśle związane z odbywającym    w Rzymie Synodem Rodziny. Następnie prowadzący oddał głos młodym aktorom, którzy poprzez przygotowany spektakl w zrozumiały, ciekawy i trafny sposób podkreślili znaczenie rodziny w życiu człowieka i jej miejsce w nauczaniu Jana Pawła II. Prezentowane treści połączone były z piosenkami, które wykonywali uczniowie. Poprzez formy teatralne i śpiew dzieci oddały hołd Papieżowi Polakowi.  Podczas apelu cała społeczność szkolna wykazała się wzorową postawą.

Dekorację do przedstawienia wykonała pani Alina Kosińska.

Dziękujemy ks. Zbigniewowi i klasie IIIc za wspaniałe przedstawienie oraz żywą pamięć o  św. Janie Pawle II.

Katarzyna Dobruk

Zespół Szkolno-Przedszkolny