Lekcja otwarta dla nauczycieli klas 0- III

21 października w klasie III b odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli klas 0- III. Temat lekcji brzmiał:  „Jesienne zabawy z elementami muzyki i plastyki”. Lekcję poprowadziła pani Karolina Radomska.

W czasie lekcji uczniowie za pomocą dotyku odgadywali jakie skarby przyniosła nam w darze jesień, różnicowali dźwięki zasłyszanych instrumentów muzycznych, odwzorowywali tempo i rytm w prezentowanych miniaturach muzycznych Camille’a Saint- Saensa za pomocą pasteli na kartkach papieru, odrysowywali swoje dłonie, które stały się imitacją kolorowych jesiennych liści, przyklejali liście na folii malarskiej,  a następnie wykonywali ruch do utworu „Akwarium”, który ukazywał magię tajemnicę pory roku jaką jest jesień.

Zajęcia obserwowało czworo nauczycieli wychowawców klas Ia, Ib, IId oraz IIId. Po zakończeniu zajęć odbyła się ewaluacja, podczas której wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że bardzo podobały im się zajęcia. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Tekst  foto: Karolina Radomska

Zespół Szkolno-Przedszkolny