„Świadoma energia – oszczędzamy i zmieniamy źródła”

Konkurs o tematyce ekologicznej

1. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu jest promowanie stosowania energii ze źródeł odnawialnych i oszczędzania energii. Promocja i popularyzacja tematu odnawialnych źródeł energii (OZE) ma zwiększyć zainteresowanie źródłami energii odnawialnej wykorzystywanymi przez indywidualne gospodarstwa domowe. Oszczędzanie energii i wykorzystanie OZE mają pozytywny wpływ na  ochronę klimatu i przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego.
  2. Celem Konkursu jest:
    • aktywizacja dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza do promowania  energii ze źródeł odnawialnych, a także oszczędzanie energii;
    • podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej, poprzez kształtowanie świadomości w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego;
    • rozwijanie wśród dzieci postaw pro-ekologicznych wobec otaczającego środowiska naturalnego oraz zmysłu plastycznego i kreatywności w połączeniu z aktywną edukacją ekologiczną.
  3. Etap szkolny konkursu będzie przeprowadzany w dwóch grupach wiekowych:
    • I grupa wiekowa - klasy 0 - III szkoły podstawowe;
    • II grupa wiekowa - klasy IV - VI szkoły podstawowe;
  4. Do konkursu uczeń powinien przygotować pracę zgodną z tematyką Konkursu i spełniać następujące warunki:
    • I grupa wiekowa - praca plastyczna – plakat ekologiczny z hasłem reklamowym, promujący zachowania proekologiczne, wykonany dowolną techniką przy użyciu różnych materiałów, na papierze formatu A2, dwuwymiarowa (płaska);
    • II grupa wiekowa – komiks - wymyślony samodzielnie, wykonany dowolną techniką na jednej stronie  papieru formatu A2;
  5. Prace zgłaszane są przez uczniów indywidualnie do szkolnych organizatorów konkursu:
    • uczniowie klas O – III – Pani Bogusława Dalgiewicz – Ruchała
    • uczniowie klas IV – VI – Pani Paulina Wieczorek
  6. Zgłoszenie do konkursu obejmuje:
    • wypełnioną, podstemplowaną i podpisaną kartę zgłoszeniową (załącznik);
    • pracę konkursową
  7. Każda praca na odwrocie powinna być opisana drukowanym pismem w prawym dolnym rogu (imię i nazwisko autora pracy, wiek, dokładna nazwa i adres szkoły oraz grupa wiekowa).
  8. Prace należy oddawać do 30.09.2015 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,