Opieka psychologiczno – pedagogiczna

Opieka psychologiczno – pedagogiczna realizowana jest w różny sposób. Można wyróżnić kilka obszarów pomocy. Dwa podstawowe podziały to działania skierowane wewnątrz szkoły oraz na zewnątrz.  Tematy pomocy ukierunkowanej do pracy z radą pedagogiczną i uczniami to wsparcie w zakresie wychowawczym, poradnictwo, diagnoza ewentualnych sytuacji problemowych w szkole, interwencje, mediacje, ocena realizacji obowiązku szkolnego, pomoc materialna (w tym również „wyprawka szkolna”). Indywidualne lub grupowe zajęcia mają na celu wsparcie uczniów z trudnościami w zakresie samooceny, kontaktów z rówieśnikami i środowiskiem, w rozwiązywaniu konfliktów, adaptacją i integracją, ale także skierowane są do uczniów zdolnych. Spotkania są ustalane indywidualnie według potrzeb dla każdego dziecka, uwzględniając opinię wychowawcy klasy oraz opinię Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Dodatkowo w ramach swoich dyżurów psycholog i pedagog organizuje konsultacje dla rodziców. Po uprzednim umówieniu terminu istnieje możliwość spotkań w czwartki w godzinach popołudniowych. Psycholog i pedagog obecni są w szkole również w ramach dni „otwartych” dla rodziców.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,