Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

Opieka psychologiczno – pedagogiczna

Opieka psychologiczno – pedagogiczna realizowana jest w różny sposób. Można wyróżnić kilka obszarów pomocy. Dwa podstawowe podziały to działania skierowane wewnątrz szkoły oraz na zewnątrz.  Tematy pomocy ukierunkowanej do pracy z radą pedagogiczną i uczniami to wsparcie w zakresie wychowawczym, poradnictwo, diagnoza ewentualnych sytuacji problemowych w szkole, interwencje, mediacje, ocena realizacji obowiązku szkolnego, pomoc materialna (w tym również „wyprawka szkolna”). Indywidualne lub grupowe zajęcia mają na celu wsparcie uczniów z trudnościami w zakresie samooceny, kontaktów z rówieśnikami i środowiskiem, w rozwiązywaniu konfliktów, adaptacją i integracją, ale także skierowane są do uczniów zdolnych. Spotkania są ustalane indywidualnie według potrzeb dla każdego dziecka, uwzględniając opinię wychowawcy klasy oraz opinię Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Dodatkowo w ramach swoich dyżurów psycholog i pedagog organizuje konsultacje dla rodziców. Po uprzednim umówieniu terminu istnieje możliwość spotkań w czwartki w godzinach popołudniowych. Psycholog i pedagog obecni są w szkole również w ramach dni „otwartych” dla rodziców. 

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.