Klasa III d na ZIELONCE w Kolczynie

W dniach 15-17 czerwca 2015 roku klasa III d pojechała na zieloną szkołę

do „Brzozowego zagajnika” w Kolczynie.

Pierwszego dnia dzieci poszerzyły swoją wiedzę o informacje dotyczące wyglądu, zwyczajów i zachowania. Przywitały się z rezydentem kucykiem. Nakarmiły głodne koniki sianem. Po przepysznym obiedzie jeździły konno i miały zajęcia z artystą rzeźbiarzem panem Piotrem Lewandowskim. Pan Lewandowski przeniósł dzieci najpierw w świat artysty rzeźbiarza, a potem przemienił się w Indianina i zabrał ich na prerie na naukę strzelania z łuku.

Na zakończenie dnia była dyskoteka pod hasłem „Narody świata” i świetlicę w Kolczynie opanowali Aborygeni, Afrykanie, Egipcjanie, Eskimosi i Indianie.

Kolejny dzień rozpoczął się poranną rozgrzewką i pysznym śniadaniem z jajecznicą.

Czekając na zajęcia dzieci korzystały ze świeżego powietrza ; grając w piłkę , skacząc na batucie, grając w pamelo i jeżdżąc konno.

Drugiego dnia były zajęcia z lepienia w glinie na kole garncarskim i malowanie na szkle.

Były również zawody, które polegały na jeździe konnej i w trakcie jazdy dzieci musiały wykonać różne zadania, np. trafić piłką do kosza, przewieźć kubek z wodą , czy zrobić kołowrotek w sidle.

Dzień zakończył się spotkaniem przy ognisku. Dzieci śpiewały piosenki, wykonywały różnego rodzaju zadania i czytały swoje pamiętniki z zielonki.

Przed spaniem, tak pierwszego jak drugiego dnia, czytane były bajki.

Trzeciego dnia dzieci powitała piękna pogoda i po gimnastyce i śniadanku wszyscy podzieleni na dwie grupy pojechali bryczkami do pszczelarza.

A tam się działo, oj działo. Można było poznać pana trutnia, panią robotnicę i królową matkę.

Wszystko na żywo. Była również pyszna szarlotka i super frajda na mega  huśtawce.

Przyszedł jednak czas na pożegnanie się z  konikami i ich gospodarzami. Były podziękowania, rozdanie nagród, wymiana uścisków i dużo śmiechu. Potem czas na pakowanie. Wszyscy gotowi. W drogę. Wstąpiliśmy jeszcze do ZOO w Płocku. Było ciekawie.

Zielonka wszystkim się bardzo podobała. Nikt nie został  niejadkiem.

Niektórym było smutno, że musieli pożegnać  koniki.