Postaw na rozwój - ZRÓWNOWAŻONY!

W kwietniu i maju 2015 roku w naszej szkole zagościły ekologiczne  oraz prawdziwie humanitarne klimaty. Stało się to za sprawą zajęć realizowanych w ramach projektu: „Postaw na rozwój zrównoważony”, adresowanego do uczniów klas IV - VI. Autorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”  z Łodzi. Warsztaty a klasami: IVa, Vd, VIc przeprowadził edukator ośrodka p. Adam Kaczmarek, a z ramienia szkoły zajęcia prowadziła Katarzyna Dobruk. Poprzez praktyczne działanie nasi uczniowie przekonali się, jak ważna i cenna jest ekologia oraz rozsądne korzystanie z bogactwa środowiska naturalnego. Zauważyli także, że istotne kwestie społeczne np. powszechne prawo do edukacji, równouprawnienie, zróżnicowanie ekonomiczne stanowią punkt wyjścia do przemyśleń, dyskusji, a przede wszystkim poszukiwania pozytywnych rozwiązań, mających na celu dobro każdego człowieka.

Dziękujemy wszystkim uczniom za twórcze zaangażowanie!

Katarzyna Dobruk

Zespół Szkolno-Przedszkolny