ZIELONA SZKOŁA KLAS II E I II C

Z początkiem czerwca klasa II e i II c wyruszyły na dwudniową wycieczkę , której trasa wiodła przez Sierpc, Golub Dobrzyń i Toruń.

W Sierpcu oprócz zwiedzania Muzeum Wsi Mazowieckiej, dzieci poznały proces wyrobu masła – samodzielnie je ubijały i degustowały. Poznały również tajniki zanikającego już zawodu kowala.

W Golubiu uczniowie zwiedzali tamtejszy zamek oraz wzięły udział w swoistym turnieju rycerskim. Miały okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucie nożem i wymachiwaniu mieczem.

W Toruniu było najwięcej atrakcji. W Muzeum Piernika każdy uczeń wyrabiał ciasto i upiekł niepowtarzalne przepyszne ciastko piernikowe. W Domu Legend Toruńskich dzieci przeniosły się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Niezapomniany przeżyciem było przejście przez bunkier przeciwlotniczy, gdzie dzieci doświadczyły emocji towarzyszących nalotowi bombowemu. Obowiązkowym punktem wycieczki po Toruniu było Planetarium, gdzie dzieci obejrzały seans przybliżający życie Mikołaja Kopernika.

Po dwóch dniach zwiedzania dzieci zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do domu wraz ze swoimi wychowawcami: panią Urszulą Kamińską i Katarzyną Tomaszewska.