Wsiąść do pociągu …

11 czerwca klasa II d wraz wychowawczynią wybrała  do Sochaczewa. Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody ojczystej i naszego regionu - Mazowsza. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zbiór 145 wąskotorowych pojazdów szynowych. Na początku dzieci zwiedzaliśmy z przewodnikiem Skansen Lokomotyw. Następnie  wspólnie wyruszyliśmy w podróż po przygodę kolejką do Puszczy Kampinoskiej. Podróż odbywała się pociągiem RETRO prowadzonym przez zabytkową lokomotywę parową. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła 18-kilometrowa trasa wiodąca z Sochaczewa poprzez pełne uroku miejsca. Położona w pobliżu Żelazowa Wola znana jest przede wszystkim jako miejsce narodzin słynnego kompozytora – Fryderyka Chopina. W otoczonym parkiem domu rodzinnym, dzisiaj znajduje się muzeum. Dostrzegalne z pociągu wieże kościoła obronnego w Brochowie to miejsce chrztu Fryderyka.  Odbył się też krótki spacer po Puszczy Kampinoskiej. Dzieci wdychały  świeże powietrze, a pani przewodnik opowiadała nam o przeróżnych gatunkach roślin i zwierząt. Po wyprawie  wszyscy poczuli  się głodni, ale dobrze się złożyło, ponieważ w planach mieliśmy ognisko, które odbyło się w bardzo przyjemnym miejscu- nad rzeką.

Po zjedzeniu kiełbasek, pysznego pieczonego chleba oraz wspólnej zabawie wszyscy wrócili kolejką do Sochaczewa.  Wycieczka była interesująca i na pewno będziemy długo ją pamiętać.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,