Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wsiąść do pociągu …

11 czerwca klasa II d wraz wychowawczynią wybrała  do Sochaczewa. Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody ojczystej i naszego regionu - Mazowsza. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zbiór 145 wąskotorowych pojazdów szynowych. Na początku dzieci zwiedzaliśmy z przewodnikiem Skansen Lokomotyw. Następnie  wspólnie wyruszyliśmy w podróż po przygodę kolejką do Puszczy Kampinoskiej. Podróż odbywała się pociągiem RETRO prowadzonym przez zabytkową lokomotywę parową. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła 18-kilometrowa trasa wiodąca z Sochaczewa poprzez pełne uroku miejsca. Położona w pobliżu Żelazowa Wola znana jest przede wszystkim jako miejsce narodzin słynnego kompozytora – Fryderyka Chopina. W otoczonym parkiem domu rodzinnym, dzisiaj znajduje się muzeum. Dostrzegalne z pociągu wieże kościoła obronnego w Brochowie to miejsce chrztu Fryderyka.  Odbył się też krótki spacer po Puszczy Kampinoskiej. Dzieci wdychały  świeże powietrze, a pani przewodnik opowiadała nam o przeróżnych gatunkach roślin i zwierząt. Po wyprawie  wszyscy poczuli  się głodni, ale dobrze się złożyło, ponieważ w planach mieliśmy ognisko, które odbyło się w bardzo przyjemnym miejscu- nad rzeką.

Po zjedzeniu kiełbasek, pysznego pieczonego chleba oraz wspólnej zabawie wszyscy wrócili kolejką do Sochaczewa.  Wycieczka była interesująca i na pewno będziemy długo ją pamiętać.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.