Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

I e i I g na zielonej szkole w Sendeniu Małym

W dniach 25, 26 maja 2015 uczniowie I e i I g spędzili wspólnie czas podczas zielonej szkoły.

Pierwszego dnia mieliśmy lekcje w nowoczesnej interaktywnej Izbie przyrodniczo-leśnej w Nadleśnictwie w Łącku, gdzie mogliśmy poznać rośliny i zwierzęta żyjące na naszych terenach oraz zobaczyć je na własne oczy. Następnie poszliśmy leśną „ścieżką dydaktyczną” do miejsca naszego zakwaterowania. Pokonaliśmy ok. 4 km bez marudzenia i trochę zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Zielonej Szkoły w Sendeniu. Potem był obiad, zakwaterowanie w pokojach i odpoczynek na placu zabaw. Następnie usłyszeliśmy legendę o Sendeniu  i nieco wiadomości na temat Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Później mieliśmy niesamowitą lekcję na temat Węże nie są zimne i śliskie. Widzieliśmy legwana, dotykaliśmy węży, dowiedzieliśmy się jak rozpoznać jadowitego węża. Zajęcia były bardzo pouczające, choć dla niektórych troszkę straszne.

 Po podwieczorku poszliśmy na Podchody z GPS-m. Nie była to zwyczajna wycieczka po okolicy, ponieważ musieliśmy wykonać zadanie: odnaleźć fragmenty mapy, ułożyć z nich całość, a następnie odszukać skarb. Zabawa była wyśmienita.

Wieczorem piekliśmy kiełbaski na ognisku i korzystaliśmy z placu zabaw.  Na koniec jeszcze tylko wspólna pokojowa imprezka i mogliśmy zasnąć, bo następny dzień też zapowiadał się interesująco.

Następnego dnia po śniadaniu opuściliśmy gościnną panią Olgę i jej Zielona Szkołę i pojechaliśmy na zabawę w parku linowym. Potem była niezwykła lekcja z różnymi zwierzętami, które mogliśmy, obserwować z bliska, a nawet dotykać. Ta niecodzienna lekcja była w połockim zoo, w którym obejrzeliśmy także karmienie pingwinów, a także sami mogliśmy karmić zwierzęta w mini zoo.

Pełni wrażeń, z nowymi wiadomościami, których nie zdobędziemy w ławce szkolnej, z umiejętnościami radzenia sobie bez rodziców, troszkę bardziej samodzielni, stęsknieni wróciliśmy do kochanego Nowego Dworu Mazowieckiego.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.