Mistrz Liczydełko

Jak co roku w maju  uczniowie klas drugich brali udział  w konkursie matematycznym  o  tytuł „Mistrza Liczydełko. Każdy zespół klasowy reprezentowało po  5 uczniów zgłoszonych przez wychowawców klas.

Zadania  konkursowe przygotowane przez panią Małgorzatę Kozioł obejmowały technikę liczenia do 100 w zakresie dodawania i odejmowania, do 30 w zakresie mnożenia i dzielenia, rozwiązywanie złożonych  zadań tekstowych, obliczenia zegarowe, znajomość znaków rzymskich, umiejętność zapisywania dat różnymi sposobami oraz mierzenie i rysowanie odcinków. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Grażyna Duch.

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiadomości i umiejętności matematycznych dlatego też pani Anna Dryblak bardzo wnikliwie sprawdzała prace i przydzielała punkty za zadania.

Tytuł „Mistrz Liczydełko” przyznano uczennicy klasy II c - Julii Jędrzejewskiej

I miejsce – Łukasz Chrustowski  IIa,  Maciej Rytel  IIb

II miejsce – Marta Pietraszek  IIa,  Gabriela Jaroszczyk  II a,  Zofia Sosińska  IIa

III miejsce- Oskar Żak  II e

Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Małgorzata Kozioł

Zespół Szkolno-Przedszkolny