Słodka wycieczka

We wtorek 19 maja br. uczniowie klasy IIIa i IIIc odwiedzili  najbardziej czekoladowy zakątek Warszawy- Pijalnię Czekolady "Wedel". Na samą myśl o tym miejscu, każdemu szybciej zaczynają pracować ślinianki, więc kiedy tylko dzieci znalazły się za cudownymi drzwiami prowadzącymi do „krainy czekolady”, zachwytom nie było końca. Już od samego progu towarzyszył nam zapach czekolady oraz bardzo sympatyczni pracownicy. Każdy uczestnik wycieczki poczęstowany został gorącą czekoladą z lentylkami. Podczas degustacji grupa wysłuchała opowieści o ponad 160 letniej tradycji produkcji czekolady Wedel. Dzieci dowiedziały się gdzie rośnie kakaowiec, w jaki sposób zbiera i suszy się ziarna. Na zakończenie wycieczki, wszyscy dekorowali białą czekoladą torciki wedlowskie, wedle własnej fantazji  i każdy uczestnik słodkich warsztatów otrzymał dyplom. Po tym mile spędzonym czasie, bardzo trudno było wrócić do rzeczywistości. Kierując się do autokaru, grupa odwiedziła jeszcze Park Łazienkowski. Emocjonujące chwile, które każdy przeżył w Pijalni Czekolady Wedel, z pewnością pozostaną w pamięci jeszcze bardzo długo, a smak i zapach czekolady będą tylko o tym przypominać.

Beata Filipiak

Mirosława Franczak