Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Zielona szkoła klasy II B

Wyruszyć ze szkolnej ławki

na skraw zielonej trawki,

konno świat przemierzać,

wiedzę swą poszerzać.

Nauczyć się mowy swego przyjaciela,

Posłuchać jego głośnego rżenia,

A potem z uśmiechem czerpać co nieznane,

Co oczy zobaczą – jest niezapomniane.

„Brzozowy Zagajnik”

Karolina Radomska

2015r.

Od 20 do 22 maja 2015 roku  klasa II b wybrała się z wychowawcą na Zieloną Szkołę do Brzozowego Zagajnika w miejscowości Kolczyn.

Uczniowie podczas swojego krótkiego ale bardzo aktywnego pobytu mieli możliwość zapoznania mowy i zachowania koni rasy huculskiej. Poprzez codzienną jazdę na koniach dzieci poznały podstawowe zasady pracy z koniem oraz sposoby jego pielęgnacji. Miały także okazję zmierzyć swoich sił w klasowych zawodach konnych, które składały się z czterech konkurencji. Pierwsza z nich polegała na przenoszeniu kubka z wodą z beczki na beczkę jadąc konno, drugą z nich było wykonanie młynka a końskim siodle, trzecią z nich był slalom między pachołkami a czwartą wrzucenie piłeczki pingpongowej do wiadra. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, jednak zwycięstwo należało do dziewcząt. Podczas swojego pobytu uczniowie nie tylko mieli okazję jeździć na koniach ale również mieli spotkania z wieloma ciekawymi ludźmi prezentującymi różnorodne zawody, które przechodzą do archaizacji zawodów.

Pierwszym z takich spotkań było spotkanie z wikliniarzem  podczas którego uczniowie poznali tajniki wyplatania koszy z wikliny, dowiedzieli się w jaki sposób wikliniarz pozyskuje wiklinę do wyplatania przedmiotów oraz  wspólnie wyplatali kosz na klasowe owoce.

Kolejnego dnia uczniowie mieli spotkanie z rzeźbiarzem, który zapoznał uczniów z tajnikami rzeźby i malarstwa oraz prezentował uczniom jak wykonać indiański łuk. Spotkanie miało charakter przybliżający uczniom kulturę Indian. Podczas spotkania uczniowie wykonywali indiańskie opaski, wykonywali indiańskie tańce oraz strzelali z łuków.

W tym dniu  uczniowie pojechali bryczką do pszczelarza na degustację wielokwiatowego miodu. Pszczelarz opowiadał uczniom o tym jak wygląda pszczela rodzina, co otrzymujemy z miodu, objaśniał sposób filtrowania miodu.

Wrażeń w tym dniu nie było końca bowiem po kolacji uczniowie mieli dyskotekę klasową i świetnie czuli się w rytmie breackdance.

W dniu wyjazdu każdy z nas pracował przy wyrobie masła. Musieliśmy zając dogodne miejsca bowiem , jeżeli ktoś podczas ubijania masła siedzi pod belką dachu to masło się nie ubije. Każdy z nas zajadał pajdy chleba posmarowane świeżo wyrobionym masłem.

Pobyt w Brzozowym zagajniku był bardzo udany zarówno dla dzieci jak i opiekunów. Każdy wrócił do domu nagrodzony i zadowolony.

Otrzymaliśmy wspaniałe upominki – rzeźbę z autografem mazowieckiego rzeźbiarza Piotra Lewandowskiego, nagrody konkursowe oraz przywieźliśmy mc zdjęć ze swojego krótkiego pobytu.

Na taką zieloną szkołę warto czekać cały rok !!!

 

Tekst i foto: Karolina Radomska

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.