Spotkanie z pisarką

W dniu 15.05.2015 r. klasy I g i II b uczestniczyły  w Bibliotece na Osiedlu Młodych w niezwykłym spotkaniu. Specjalnie do Nowego Dworu przyjechała, aby prowadzić warsztaty, znana pisarka książek dla dzieci - pani Zofia Stanecka. Zofia Stanecka jest autorka ponad 50 książek dla dzieci, w tym poczytnej serii, przygód Basi. Dzieci miały możliwość osobistego poznania pisarki, ale również dowiedziały się jak powstaje książka. Następnie zadaniem dzieci było zaprojektowanie okładki i nadanie tytułu swoim książkom. Pisarka czytała również dzieciom wybrane fragmenty swoich książek, opowiadała o swojej karierze pisarskiej oraz odpowiadała na pytania. Na koniec można było otrzymać autograf. W podziękowaniu za przeprowadzone warsztaty i korzystając z okazji, że w tym dniu przypadły imieniny pani Zofii, dzieci wręczyły pisarce własnoręcznie wykonane kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek, który przypomniał jej czas spędzony w ukochanych Indiach.