Wieczory literackie dla dzieci w SP 7

W  roku szkolnym 2014/15 odbyły się w naszej szkole wieczory literackie zorganizowane przez p. W. Kępską, p. E. Ładniak i Koło Biblioteczne. Wieczory odbywały się w bibliotece szkolnej i były przeznaczone dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Tematem tegorocznych spotkań była legenda.

Wychowankowie świetlicy mogli poszerzyć swoją wiedzę geograficzną, historyczną i literacką dotyczącą różnych regionów Polski. Odwiedziliśmy wybrane miejsca -  Mazowsza, Wielkopolski, Małopolski, Pomorza Zachodniego i Śląska. Udział w akcji  C A Ł A   P O L S K A   C Z Y T A   D Z I E C I O M umożliwia wprowadzenie dzieci w niezgłębiony świat książek. W ramach akcji  uczniowie corocznie odkrywają różne sfery życia prawdziwego jak i tego bajkowego dzięki udostępnianej literaturze.

Uczestnicy spotkania słuchali przygotowanych tekstów, oglądali prezentacje multimedialne,  charakterystyczne pamiątki związane z omawianym regionem Polski i brali aktywny udział w zabawach, zagadkach i krzyżówkach. Zwieńczeniem każdego wieczoru był quiz z nagrodami podsumowujący zdobyte wiadomości i słodki poczęstunek.

Wieczory rozwijają pamięć i wyobraźnię, poprawiają koncentrację, zwiększają zainteresowania czytelnicze, popularyzują  twórczość wielu współczesnych jak i często już zapomnianych autorów  literatury dziecięcej.

E.  Ładniak