Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wieczory literackie dla dzieci w SP 7

W  roku szkolnym 2014/15 odbyły się w naszej szkole wieczory literackie zorganizowane przez p. W. Kępską, p. E. Ładniak i Koło Biblioteczne. Wieczory odbywały się w bibliotece szkolnej i były przeznaczone dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Tematem tegorocznych spotkań była legenda.

Wychowankowie świetlicy mogli poszerzyć swoją wiedzę geograficzną, historyczną i literacką dotyczącą różnych regionów Polski. Odwiedziliśmy wybrane miejsca -  Mazowsza, Wielkopolski, Małopolski, Pomorza Zachodniego i Śląska. Udział w akcji  C A Ł A   P O L S K A   C Z Y T A   D Z I E C I O M umożliwia wprowadzenie dzieci w niezgłębiony świat książek. W ramach akcji  uczniowie corocznie odkrywają różne sfery życia prawdziwego jak i tego bajkowego dzięki udostępnianej literaturze.

Uczestnicy spotkania słuchali przygotowanych tekstów, oglądali prezentacje multimedialne,  charakterystyczne pamiątki związane z omawianym regionem Polski i brali aktywny udział w zabawach, zagadkach i krzyżówkach. Zwieńczeniem każdego wieczoru był quiz z nagrodami podsumowujący zdobyte wiadomości i słodki poczęstunek.

Wieczory rozwijają pamięć i wyobraźnię, poprawiają koncentrację, zwiększają zainteresowania czytelnicze, popularyzują  twórczość wielu współczesnych jak i często już zapomnianych autorów  literatury dziecięcej.

E.  Ładniak

  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.