Światowy Dzień Książki z kl. II D

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy II D wraz z opiekunami panią Dorotą Przygodą i panią Ewą Ładniak uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką dla dzieci panią Dorotą Gellner . Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie, uczestniczyli w nim uczniowie z kilku szkół. Autorka bawiła się z dziećmi, czytała fragmenty swoich nowych książek, rozdawała autografy  jak również zadawała pytania dotyczące znajomości jej twórczości. Dzieci z naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą, co zauważyła i podkreśliła autorka. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Z biblioteki uczniowie udali się do Kina Luna w którym uczestniczyli w warsztatach filmowych dotyczących literatury dziecięcej. Następnie obejrzeli nową wersję filmu fabularnego pt. „Królewna Śnieżka”.

E. Ładniak