Wycieczka do Twierdzy Modlin

Dnia 8 maja 2015 roku uczniowie uczęszczających do świetlicy szkolnej wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Pan przewodnik oprowadzał grupę po najsławniejszych zabytkach obiektu wojskowego. Wyprawa zaczęła się od wspólnego pamiątkowego zdjęcia przy Baśce Murmańskiej, której historię przytoczył pan Stanisław. Następnie uczniowie ruszyli trasą obok Pomnika Obrońców Twierdzy Modlin do Bramy Północnej, Bramy ks. Józefa Poniatowskiego i koszar wojskowych. Świetliki wspinały się na Wieżę Czerwoną, z której mogli podziwiać panoramę okolicy, a nawet zobaczyć zarys odległej Warszawy. Zwieńczeniem wycieczki była trasa z latarkami w podziemiach jednej z fortyfikacji, gdzie udało się zobaczyć latające nietoperze! Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wyprawy wrócili pełni wrażeń do szkoły.

Aleksandra Pocheć i Monika Alfut