Światowy Dzień Osób z Wrodzoną Łamliwością Kości

6 maja 2015 r. obchodziliśmy Wishbone Day – Światowy Dzień Osób z Wrodzoną Łamliwością Kości. Dzięki uprzejmości pani Izabeli Rogowskiej, mamy naszego kolegi Mateusza, uczniowie klas integracyjnych I f i I g, mogli poznać bliżej budowę kośćca człowieka, jego rolę w funkcjonowaniu organizmu oraz objawy i ograniczenia towarzyszące wspomnianej wyżej chorobie. Zajęcia miały formę warsztatową.

My spotkaliśmy się z kolegami z klas II, aby porozmawiać o inności człowieka, która wcale nie jest ciężarem. Staje się przywilejem i wyróżnieniem. Niejednokrotnie dodaje odwagi, pomaga w dążeniu do celu i zmaganiach z problemami dnia codziennego, motywuje do pokonywania wszelkich trudności. Każdy z nas jest inny i zarazem wyjątkowy, a bycie razem sprawia, że czujemy się akceptowani, wiemy, iż tuż obok zawsze znajdziemy pomocną dłoń.

Tego dnia nie zabrakło słodkiej niespodzianki. Pani Iza upiekła przepyszny tort z wize-runkiem Wishiego. Schrupaliśmy go ze smakiem razem z klasą II d.

Postać Wishiego towarzyszyła nam przez cały czas. Jego podobiznę wręczyliśmy na pamiątkę wszystkich uczestnikom warsztatów i spotkań integracyjnych. Chcemy, aby przypominała, że warto czasami obejrzeć się za siebie i zauważyć, iż tuż obok ktoś oczekuje choćby na uśmiech. Przecież - najlepiej razem!

Uczniowie klasy II a integracyjnej

Zespołu Szkół nr 1