XX edycja Regionalnego Konkursu Ekologicznego " Co w Puszczy Piszczy "

8 maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się XX finał konkursu ekologicznego „Co w puszczy piszczy”, który promuje Kampinoski Park Narodowy.  Uczestnictwo zgłosiło 12 zespołów ze szkół podstawowych z otuliny Parku.  Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Bielska (VI b), Piotr Pawełas (VI d) oraz Maciej Kicior (V a). Punktualnie o godzinie 10.00 odbyła się pierwsza część eliminacji. Na uczestników czekały pytania z ekologii, historii i turystyki oraz ochrony przyrody. Nasi uczniowie uzyskali wysoki wynik, ale nie przeszli do finału, choć byli dobrze przygotowani. Zabrakło prawdopodobnie kilku punktów i szczęścia. Może w następnym roku będzie lepiej. Reprezentantom gratuluję i zapraszam wszystkich uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej o Kampinoskim Parku Narodowym w przyszłym roku.