Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Niecodzienne spotkania z poezją ks. Jana Twardowskiego

    Poezja to wielki skarb literatury, który uwrażliwia nasze serca i pomaga nam dostrzegać ukryte piękno w ludziach i otaczającym świecie. Poeci to artyści, osoby wrażliwe, empatyczne, często pełne euforii, unoszące się nad tym co codzienne i zwyczajne, nadające nowy wymiar rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest, aby miłość do poezji zaszczepiać w sercach dzieci i młodzieży od najmłodszych lat.

    Z tą myślą nauczycielki naszej szkoły p. Katarzyna Dobruk i Ewa Ładniak w kwietniu 2015 zapoznały najmłodszych uczniów z poezją ks. Jana Twardowskiego - wybitnego poety, kapłana i wielkiego przyjaciela ludzi. Zajęcia poświęcone osobie tego wspaniałego literata odbyły się w świetlicy szkolnej oraz grupie przedszkolnej „Smerfy” .

  Dzieci poznały historię życia ks. Twardowskiego, miejsca w Warszawie związane z jego osobą oraz jego poezję - zwłaszcza tą skierowaną dla najmłodszych. We współpracy z nauczycielem przedszkola p. Iwoną Pieczarką dzieci z grupy „Smerfy” z zainteresowaniem wsłuchiwały się w tak radosne i piękne wiersze.

    30 kwietnia w świetlicy szkolnej p. Kasia i p. Ewa zorganizowały spotkanie podsumowujące, na które zaprosiły klasy III i IV. Uczniowie wraz z nauczycielami zapoznali się z prezentacją multimedialną poświęconą osobie i twórczością ks. Twardowskiego, a p. Ewa jeszcze raz przypomniała kilka jego wierszy. Książki autora można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej wystawie.

   P. Kasia zaprezentowała oryginalny list ks. Twardowskiego, który otrzymała od poety, gdy jako studentka poznała  go osobiście oraz pokazała wychowankom książkę z jego dedykacją. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali te skarby.

   Nauczycielka języka polskiego p. Beata Gmurzyńska dokonała podsumowania spotkania i  bardzo interesująco opowiedziała wychowankom o wizycie ks. Twardowskiego w naszej szkole kilka lat temu. Słowa p. Beaty i cała akcja z pewnością zachęciły uczniów do zapoznania się z poezją tak wybitnego twórcy. Warto zaprzyjaźnić się z tą literaturą, gdyż ks. Twardowski pokazał całym swoim życiem i twórczością, jak być dobrym człowiekiem na co dzień.

Katarzyna Dobruk

 

  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.