Spotkanie Iskierek i Orlików z Panią Ekologią

30 kwietnia 2015r uczniowie klasy Ie i Ig odwiedzili pobliską Stajnię na Kępie w Skierdach.

Program zajęć był dostosowany do wieku małych gości . Dzieci poznały czworonożnych mieszkańców Stajni na Kępie: psy i konie. Dowiedziały się jak zwierzęta zachowują się w obliczu zagrożenia, jak należy o nie dbać, jak są zbudowane i co jest ich przysmakiem. Mogły też samodzielnie karmić konie smacznymi marchewkami.

Tematem  pogadanki prowadzonej przez instruktora było znaczenie drzew dla środowiska, wykorzystanie ich przez człowieka. Pierwszaki wykazały się dużą znajomością tematu, aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Wykonały w grupach piękne prace plastyczne, które będzie można podziwiać na wystawie w szkole.

Następnie Iskierki i Orliki udały się na spacer i w czasie gry terenowej poszukiwały listów z prośbami od pani Ekologii. Zadaniem pierwszaków było udzielenie odpowiedzi na wiele pytań związanych z ochroną przyrody, podanie sposobów ratowania środowiska.

Na zakończenie wycieczki była przejażdżka końmi i apetyczne kiełbaski z grilla.

Wycieczka w promieniach słońca, na łonie natury była dla Ie i Ig oraz ich opiekunów- p. Grażyny Nurczyńskiej, p. Rafała Płocharczyka oraz p. Anety Lodzik wspaniałym zakończeniem pracowitego miesiąca- kwietnia.