Dzień Ziemi w świetlicy

24 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano specjalną uroczystość w świetlicy szkolnej. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie sposoby dbania o naszą planetę i zasady segregacji śmieci. Chętne osoby mogły wziąć udział w quizie o ekologii (zwyciężył Bartosz Riabow) i w grupowym konkursie wiedzy o recyklingu (wygrała drużyna w składzie: Zuzia Rakiecin, Kamila Żubertowska, Kuba Wijaczka i Piotr Zieliński). Dzieci złożyły również uroczystą przysięgę Przyjaciela Ziemi i otrzymały specjalne ordery. Kilkoro uczniów reprezentujących świetlicę zasadziło dwa krzewy przed budynkiem szkoły – był to symboliczny gest zaangażowania  świetlików w dbanie o dobro Ziemi. Jesteśmy pewni, że dzięki staraniom dzieci z SP 7 nasze otoczenie będzie czystsze i bardziej zadbane.

Aleksandra Pocheć i Monika Alfut