Cykl zajęć z elementami biblioterapii

23 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia elementami biblioterapii prowadzone przez panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Agnieszka i Ania zaskoczyły wszystkie dzieci swoimi nietypowymi strojami, były ubrane bardzo kolorowo: w sukienki w kropeczki, długie skarpetki w paseczki i trampki. Spotkanie rozpoczęło się zagadką: „jaki przedmiot kryje się w worku?”. Uczniowie prawidłowo odgadli, że są to okulary, które okazały się różowe! Wszystko to było związane z czytanym na zajęciach opowiadaniem Agnieszki Tyszki „Emilka i Trampkowa Księżniczka”. Świetliki rozmawiały na temat samoakceptacji i poczucia własnej wartości oraz o tym jak wygląda się świat przez różowe okulary. Na zakończenie spotkania wszyscy razem tańczyli do piosenki „Okularnicy”.

Ewa Ładniak, Aleksandra Pocheć

Zespół Szkolno-Przedszkolny