Z wizytą w Teatrze Polskim w Warszawie

19 marca 2015 roku klasy IIIa i IIIc wybrały się do  Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl „Królowa Śniegu”.

"Królowa Śniegu to opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu do odpowiedzialności, ale też o rozpoznawaniu dobra i zła w świecie, w którym coraz trudniej być dzieckiem.”

W beztroski i bezpieczny świat Kaja i Gerdy wkracza Królowa Śniegu i odmienia serce chłopca, który nagle staje się obojętny i samolubny w stosunku do najbliższych mu osób. W pewnym momencie chłopiec znika z domu, a jego mała przyjaciółka postanawia wyruszyć na poszukiwanie. Po drodze czeka ją wiele ciekawych, niebezpiecznych a nawet przerażających przygód…

Spektakl wyreżyserowany przez Tomasza Konina z muzyką Andrzeja Strzemżalskiego wywarł na nas ogromne wrażenie. Zachwyciła nas baśniowa scenografia i  przepiękne kostiumy Joanny Jaśko-Sroki,  a także padający śnieg  i niesamowite wizualizacje, dzięki którym  surowe wnętrze Sceny Kameralnej zmieniło się w cudowną krainę wyobraźni.

Wraz z Gerdą wzruszaliśmy się pięknem odwiedzanych krain, a wraz z Kajem marzliśmy w lodowym zamku Królowej Śniegu. Razem z bohaterami cieszyliśmy się ze szczęśliwego zakończenia.

Wizyta w Teatrze Polskim na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,