Dni Teatru w szkole

W tym roku obchody Dni Teatru w Szkole Podstawowej nr 7 trwały trzy dni. 25 marca odbył się konkurs wiedzy o teatrze dla klas trzecich – jak w latach poprzednich tak i w tym roku drużyny reprezentujące klasy były świetnie przygotowane, więc rywalizacja była zacięta. Dogrywką kilkuetapową zakończyła się walka o trzecie miejsce, które zdobyła klasa III B, drugie miejsce klasa III A, a pierwsze wywalczyła III D.

Organizatorzy Dni Teatru w szkole: pani Izabella Ryńska-Pieluchowska, pani Ewa Ładniak, Aleksandra Pocheć i Renata Golec poprzez  zadania dla klas włączyły uczniów wraz z wychowawcami do aktywnego uczestnictwa. Tematem tegorocznych Dni Teatru były dobre maniery na co dzień. Uczniowie zgodnie z tematem przygotowywali plakaty, scenki, wierszyki, piosenki, którymi mogli się pochwalić przed zgromadzoną publicznością 26 marca z klas 0-3, a 27 marca z klas 4-6. Oprócz prezentacji zadań młodsi uczniowie  i przedszkolaki obejrzeli bajkowo-ekologiczną inscenizację  szkolnego koła teatralnego pt. „Babcia Jaga”, starsi inscenizację na podstawie książki pt.”Charlie i fabryka czekolady”. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Dni Teatru, a Radzie Rodziców za ufundowanie statuetek i nagród.

E. Ładniak

Zespół Szkolno-Przedszkolny