Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Bajkoterapia w świetlicy SP 7

Z wizytą do świetlicy szkolnej przybyły panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pani Agnieszka S. i pani Ania K. zapoczątkowały cykl zajęć z elementami biblioterapii, które będą się odbywały raz w miesiącu w świetlicy szkolnej. Zajęcia oparte na bajce terapeutycznej poruszają wiele problemów z którymi na co dzień borykają się dzieci. Biblioterapia to ukierunkowane czytanie, które może pomóc w nawiązaniu poprawnych relacji rówieśniczych, przełamaniu nieśmiałości, strachu czy lęku. Wprowadzone do bajki postaci pomagają bohaterowi znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil życia. Dziecko może identyfikować się z bohaterem i przebyć z nim całą drogę od początku opowiadania do jego szczęśliwego zakończenia czy rozwiązania jakiegoś problemu.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się zabawą ruchową pociąg w krainę baśni, następnie zajęcia czytelnicze na podstawie opowiadania „Chłopiec z zapałkami” zapoczątkowały pogadankę dotyczącą marzeń i problemów dzieci. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, i chętnie brały  udział w zajęciach dydaktycznych i plastycznych, czego efektem był kolaż powstały z ich prac plastycznych. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem dzieci na kolejne zajęcia z elementami biblioterapii już za miesiąc.

E. Ładniak, A. Pocheć

  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.