Wiosenna Zbiórka Słodyczy

Pewne przysłowie mongolskie mówi: „Własną pomoc daj pierwszy…”. Postanowiliśmy wsłuchać się w te słowa, dlatego przez pierwsze trzy tygodnie marca trwała w naszej szkole Wiosenna Zbiórka Słodyczy dla najuboższych dzieci ze wschodniej części województwa mazowieckiego. Gmina wiejska, do której dostarczyliśmy słodycze, usytuowana jest w dorzeczu Bugu i w prawie 80% składa się z użytków rolnych – to gmina typowo rolnicza. Dzieci, oprócz Gminnego Ośrodka Kultury, nie mają miejsc, w których mogłyby się rozwijać kulturalnie i spędzać czas. Wiele z nich mieszka za daleko od centrum gminy – aż z 17 miejscowości uczniowie dojeżdżają do szkoły autobusami i poza okresem zimowym, po szkole, pomagają w pracach polowych. Niektóre z nich żyją w naprawdę trudnych warunkach.

W zbiórkę słodyczy zaangażowały się klasy I, prawie wszystkie II, III, IV, V i dwie VI. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 15 kartonów i 7 toreb czekolad, batonów, bombonierek, cukierków, ciastek, lizaków, gum do żucia oraz innych słodkości. Wiemy, że wszystkie trafiły już do rączek dzieci, które bardzo się z nich ucieszyły. W ten sposób rozjaśniliśmy trochę ich szare życie.

Kochani!
Wiemy, że słowo DZIĘKUJEMY to być może zbyt mało za Wasze zaangażowanie, ale przecież tak pięknie jest pomagać innym i nie oczekiwać niczego w zamian.

Liczymy na Was podczas następnych akcji charytatywnych.

Jeszcze raz dziękujemy!